poniedziałek, 11 lipca 2016

Kulki mocy Anny Lewandowskiej - słodka przekąska dla tych na diecie i nie tylko :)Witajcie!

Dziś na słodko, ale dietetcznie :) Czy to możliwe? Oczywiście!
W naszym domu rządzi ostatnimi czasy Ania Lewandowska i bynajmniej nie ma to nic wspólnego z Mistrzostwami Europy w piłce nożnej ;)
Jako straszne łasuchy cały czas walczymy ze sobą i podstępnym cukrem, testując coraz to nowe sposoby, żeby wyeliminować go z naszej diety, albo przynajmniej w znacznym stopniu ograniczyć. Ja naprawdę jestem w stanie zrezygnować z wielu rzeczy, ale słodkie muszę jeść i koniec. Bo będę nieszczęśliwa, bo lubię, bo uważam, że z życia trzeba czerpać przyjemność, a nie katować się. A jeżeli nie będziemy się przy okazji podtruwać, to już w ogóle rewelacja. 
No i szanowna Ania proponuje w swej książce pewne rozwiązania, które spełniają że tak powiem po "matematycznemu" warunki konieczne i wystarczające, tzn. są słodkie, ale nie tuczą i "białej śmierci" w nich nie zaznamy :)
Poniżej przedstawiam Wam pierwszy przepis, jaki przetestował mój mąż. Rewelacja, pyszny, syty i przechodzi po nim ochota na słodycze. Jakiegoś szczególnego przypływu mocy po nich nie odczułam, ale akurat mnie nie o to chodzi ;) Nie obyło się bez ofiar w postaci spalonego blendera, ale to nie wina Anki ;););) Mężu, pierwsze koty za płoty :):):)

Na ok. 10 kulek potrzebujemy:
6 daktyli bez pestek
30 g tahini
100 g pestek z dyni
20 g białka roślinnego o smaku wanilii (w naszym przypadku odżywka białkowa o smaku kokosa)
50 g wiórków kokosowych
1 łyżka kakao

Namaczamy daktyle przez ok. 30 min w gorącej wodzie, dodajemy białko, pestki z dyni, tahini i miksujemy. Lepiej nie blendować, bo może się to skończyć wywaleniem korków i koniecznością odwiedzenia puktu napraw małego AGD :):):) Z powstałej masy formujemy małe kulki, które obtaczamy w kakao i wiórkach kokosowych. Schładzamy przez min 3 godz w lodówce. Przetrzymujemy w lodówce pod przykryciem.

Smacznego!
Bati


Przepis Anna Lewndowska "Zdrowe gotowanie"

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Bati RULEZ - Lifestyle blog , Blogger