niedziela, 30 lipca 2017

Vichy print - Look of the day (33)


Dzień dobry w niedzielę :)

Chciałoby się powiedzieć: uff jak gorąco ;) Piękne lato w końcu, oby trwało jak najdłużej.
Jeszcze kilka dni temu aura była zgoła odmienna i dlatego dzisiejszy post prezentuje look na nieco chłodniejsze dni.
Pamiętacie post o zaplanowanych zakupach wyprzedażowych (ten tutaj). Prezentowałam w nim cudowną koszulę z Zary, w delikatną kratkę vichy z pięknym kwiatowym haftem. Tak, jest moja :) I to był bardzo dobry zakup, bo świetnie się ją nosi, daję słowo.
Kratka vichy przewija się przez modowe trendy dość regularnie. Jej historia sięga XVII wieku, kiedy to pojawiła się na Wyspach Brytyjskich przyjeżdżając wprost z odległych kolonii indyjskich i indonezyjskich. Jakieś 100 lat później tzw. gingham trafia do francuskiego Vichy, gdzie z tkanin o tym princie szyte są głównie obrusy i firanki. Prawdziwą furorę robi jednak w Stanach Zjednoczonych, gdzie po raz pierwszy tkaniny z kraciastym wzorem wykorzystywane są do szycia koszul, sukienek i ubrań dla dzieci. Przełomowe momenty dla kratki vichy to na pewno bikini z tym wzorem noszone przez Katherine Hepburn w filmie "The Philadelphia Story" oraz kraciasta sukienka Judy Garland w ekranizacji "Czarnoksiężnika z Krainy Oz". Fanką kratki vichy była także Bridgitte Bardot, która miała nawet suknie ślubną w biało-różowy wzór. W latach 60-tych vichy nosiły także Audrey Hepburn, Jackie Kennedy czy Grace Kelly.

Ja bardzo ten print lubię. Uważam, że jest bardzo wdzięczny i stanowi bazę do wszelakich modowych kompozycji. Kiedyś wydawało mi się, że powinnam ją zestawiać tylko z gładkimi deseniami. Jednak w obecnym sezonie, gdzie na kratce vichy można znaleźć praktycznie wszystko, począwszy od właśnie haftów, poprzez naszyte perły czy inne niebanalne nadruki, zmieniam zdanie i chętnie będę eksperymentować.

Pozdrawiam gorąco :)
Bati

Koszula - Zara (znajdziecie ją tutaj)
Spodnie - Stradivarius
Buty - Gummie Store
Torebka - Calvin Klein Jeans
Okulary - Ralph Lauren
Zegarek - Swatch

Zdjęcia - Kris
2 komentarze:

Copyright © 2016 Bati RULEZ - Lifestyle blog , Blogger